Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Nejnovější komentáře
zapomeli jste ale ze alkohol nekdy odbourava zabrany, coz neni nekdy na skodu
Odpovědět0  0
Jiří Český | 19.4.200613:43|Ratatouille
Díky za recept rataouille nicoise, je to povzbuzení abychom i my jedly více zeleniny. Měl bych také recepty jak připravit zeleninový salát či salát ze strouhané mrkve, ale moc si s tím netroufám, jelikož v této zeměpisné šířce dáváme přednost sladkým jídlům. Nejhorší je snad zeleninový salát, namáčený ve sladkém roztoku. Nicméně bych rád poopravil zmíněné rčení: francouzi jsou proslaveni především dobré, pestré a zdravé kuchyni, ale ani jejich parfémy a moda nezústávají pozadu.
au plaisir
Odpovědět0  0
Irena Valinová | 19.4.20066:19|Škaredá středa - dnes se nemračte:-)!
Vážení, jak to bylo s tím Jidášem? V bibli se píše, Jidáš Ješíše zradil židům den před jeho ukřižováním, ve čtvrtek. Takže nevim, proč sem pořád pletete škaredou středu před velikonocemi. Škaredá středa je jen jedna. Stejné pojmenování pro dvě středy je skutečně matoucí a veliký nesmysl.
Odpovědět0  0
katka.samuelova | 14.4.200617:47|Opečené papriky s balkánským sýrem
Ano, je to tak, doslo zde k selhani meho lidskeho faktoru, pokusim se chybu co nejdrive napravit ;­-)
Odpovědět0  0
šťoura | 14.4.200615:05|Opečené papriky s balkánským sýrem
Proč se jmenujou pečené, když je to celé za syrova? ;)
Odpovědět0  0
Naše informace je správná. Středa, kterou máte na mysli vy, je středa Popeleční, jež ukončuje masopustní veselí. Tento den dělá kněz věřícím křížek na čele z posvěcenného popela. I když někdy bývá tato středa nazývána jako Škaredá. ­(Blíže viz http:­/­/www.ceske­-tradice.cz­/, kde se píše: ­"Popeleční středě se také říkalo středa černá, škaredá, smetná ­(pozor ale na záměnu se sazometnou středou­)... Středa před Zeleným čtvrtkem se nazývá Sazometná, Škaredá. Sazometná proto, že staří Čechové v tento den vymetávali z komína saze. Škaredá se jí říká zřejmě proto, že v tento den Jidáš na Ježíše škaredil, žaloval.­" Uznávám, že stejné pojmenování pro dvě středy je trochu matoucí, ale informace je pravdivá a ověřená...
Odpovědět0  0
Irena Valinová | 12.4.200612:40|Škaredá středa - dnes se nemračte:-)!
Vážení, pokud zveřejňujete příspěvky na webové stránky, nejprve si je ověřte! Dnes není škaredá středa!
Ta již letos byla 1.3. a je to lidový název pro popeleční středu, 42 dnů před zelným čtvrtkem, kdy začíná postní období.
Irena
Odpovědět0  0
Domnivam se ze ovecka je pro setrilky,kteri nechteji plytvat temi par dkg mouky na to, co ovecka nema a beranek ano:­-­)­))
Odpovědět0  0
Ahoj Tome, tahle práce je můj sen a to i za tyhle peníze... Nevíš jak se k práci testovacího jezdce dostanu? Poraď prosím, díky Vendy.
Odpovědět0  0
Ja osobne, mel Vichy spojene 1­) s kolaborantskou Petainovou vladou 2­) s kosmetikou. Ale lazne jsou na tom meste asi nejzajimavejsi:­-)
Odpovědět0  0
Doris Danielová | 4.4.200616:15|Principy tradiční čínské medicíny
Mít rád lidi kolem sebe,mít přátele, hezké vztahy,partnera­- to je samozřejmě zcela přirozené, krásné a naplňující. Pokud však tyto vztahy přerůstají v příliš silné pouto, bez kterého takřka nelze žít, vzniká závislost, která je podle mnoha východních filozoficko­-náboženských systémů jedním z největších zdrojů utrpení člověka. I sebekrásnější láska totiž jednou skončí ­( minimálně smrtí jednoho z partnerů­), přátelé nás mohou opustit ­(třeba se jen odstěhovat, onemocnět nebo zemřít­), vztahy se rozvolnit...člověk, který je na tyto lidi kolem sebe příliš fixován, pak jejich ztrátou nesmírně trpí a může se stát, že se přes tuto ztrátu dokonce ani nepřenese, ztratí smysl života, může i vážně onemocnět nebo začne trpět depresí. Snahou dálněvýchodních systémů hledajících cestu, jak se vyhnout utrpení a žít v klidu, míru a štěstí, je proto oprostit se od přílišné fixovanosti na okolí a hledat zázemí spíše ­"sám v sobě­". To samozřejmě vůbec nebrání tomu, aby člověk rozvíjel hezké a láskyplné svazky,naopak. Co se týče smrti blízkých lidí, samozřejmě pohřební rituály existují i v našich podmínkách a je jistě dobré je ctít a dodržovat. Umožní nám doznít bolesti nad ztrátou milované osoby a svým způsobem se od této bolesti odpoutat při zařizování rozloučení se zesnulým. Přílišné a dlouhodobé truchlení však opět přináší pouze utrpení a nevede k ničemu pozitivnímu. Škodí nejen pozůstalým a může jim dlouho bránit nalézt radosti běžného života, ale v mnoha kulturách ­(např. buddhistických­) se dokonce upozorňuje, že škodí i zesnulému ­(duše, která již hledá nové dimenze své existence, je silným žalem pozůstalých přitahována zpět ke svému minulému životu a tělu, od kterých se nemůže plně odpoutat a velmi tím trpí­).
To, že si lidé po pohřbu v Asii mohou jít zacvičit, není scifi, ale skutečnost. Většina z nich totiž denně praktikuje duchovní meditační cvičení tchaj­-ťi­-čüan, které vůbec nebrání tomu, aby v pozůstalém dozněla v klidu a míru bolest nad ztrátou blízkého člověka, ale zároveň pomáhá najít pozůstalému znovu vnitřní klid a rovnováhu a sílu jít životem dál.
Samozřejmě, toto všechno je věcí názoru. Cílem mých článků o tradiční čínské medicíně není vnucovat někomu násilně určité pohledy na život, ale pouze seznámit čtenáře s trochu jiným nahlížením na život a smrt, zdraví a nemoc, celkový životní styl, než bylo dosud v našich podmínkách obvyklé.To, že takto uvažuje většina kultur Dálného Východu, je skutečnost. Pro nás to může být obohacením, inspirací, ale pochopitelně s tímto úhlem pohledu nemusíme souhlasit a můžeme si žít po svém. Jako 20 let praktikující lékařka jsem viděla za svůj život kolem sebe mnoho velkého utrpení ­(např. těžké nemoci, bolest a smrt pacientů­) a často jsem si zoufale kladla otázku, proč se tomu nedá zabránit...školská ­"vědecká­" medicína si často ­(obzvlášť v případech beznadějné, vážné nemoci a utrpení­)nevěděla rady a odpověď mi nedala...studium tradiční čínské medicíny mi však aspoň trochu ukázalo cestu, jak by se toto utrpení dalo zmírnit anebo mu dokonce zabránit. Musím proto sama za sebe říci, že si spíše myslím, že TCM a s ní spojený pohled na život a smrt jsou pro život člověka přínosnější a ve svém důsledku více obohacují, než naše ­"bílá­" civilizace.
Odpovědět0  0
Jsem závislý na lidech kolem sebe ­- mám je rád. Říká se tomu vztah, přátelství, láska... Co je na tom špatného?

Truchlení je důležitá součást rozloučení se zesnulým. Má to svůj hluboký psychologický význam, V některých kulturách je to dovedeno až do rituální podoby. Že by si lidé v Asii šli po pohřbu zacvičit? To mě přijde jako sci­-fi.
Odpovědět0  0
S pozitivním stresem se setkal určitě každý, jen ho třeba takhle nenazval. Nemůžu ale souhlasit s tím, že nemůže být nikdy zdraví nebezpečný a může se dávkovat v neomezené míře. Myslím, že účinky pozitivního stresu jsou v podstatě stejné jako u negativního, když je silný nebo dlouhodobý. Když třeba držíte v ruce čerstvě narozené dítě ­(jak je v článku zmíněno jako příklad­), je to opravdu krásné, ale je to obrovský stres a když na Vás stresy takhle působí a už několik nocí nespíte, ačkoliv Vaše krásné a hodné miminko prospí celou noc, a nechcete ani nic na spaní, protože kojíte, tak věřte, že Vaše dobrá nálada se velice rychle změní v depresi a může to dopadnout bez odborné pomoci hodně špatně. To samé se může stát u citlivých jedinců při prožívání pozitivního stresu třeba při zamilování nebo při prožívání úspěchů v práci, což jsou jistě emoce velmi příjemné. Já myslím, že všechno, co se nadměrně vymyká z normálu, ať už je to negativní nebo pozitivní, může být nebezpečné, když s tím člověk neumí pracovat. Proto velice děkuji autorům článků s tímto tématem.
Odpovědět0  0
Ano kvalitně odpočívat je pro mně často těžší, než kvalitně pracovat. Mám se ještě co učit!
Odpovědět0  0
Snad jen pro upřesnění ­- Libor Míček nebyl docent, ale profesor ­(minulý čas proto, že nedávno zemřel­). V jeho knihách sice najdete nejzákladnější techniky ­(jako např. Schultzův autogenní trénink­), ale zmíněné publikace jsou již zastaralé a neodpovídají nejnovějším poznatkům.
Dáda
Odpovědět0  0
Úplně ho vidím ­- nějakého běžného programátora. Ale nejlepší je ten hrnek s plísní!
Odpovědět0  0
V podstate nevim, jak je mozne ze jeste ziju. Po precteni clanku jsem zjistila, ze jsem se nemohla snad nikdy dostatecne vyspat. jedine co dodrzuju je to vetrani loznice, coz mne ale zrejme nevytrhne. Dik moc za clanek, pokusim se ridit radami, ktere mi byly poskytnuty. Pěknej den a hlavne DOBROU NOC:­-­)
Odpovědět0  0
Jo, to se hodí:­-­) v tomhle počasí je spánek ideální činnost a usnout bych neměla problém hned tady a teď... Ideálka: Vzít si knížku, zalézt pod deku a poslouchat, jak déšť bubnuje do střechy...
Odpovědět0  0
Zrovna se chystam ke spanku,tak prestoze jsem porusil jiz nekolik bodu pro spravny spanek, muzu jeste neco napravit:­-­)­)Tak dobrou noc
Odpovědět0  0
A v cem je ta opojnost samotne jizdy? O tom v clanku neni ani slovo. Samy plky okolo.
Odpovědět0  0