Odhalte tajemství akupunktury
Nepatrná jehlička vyvolává reflexy tlumící bolest. Mozkové buňky začínají vylučovat zvláštní chemické látky, které působí příjemné pocity a významně prohlubují relaxaci organismu. Seznamte se s jedním z tajemství, která pronikla za Velkou čínskou zeď!
23.5.2006, Doris Danielová
Jedy, které máme tak rádi III. Cigarety
Tabák objevil Kryštof Kolumbus, když roku 1492 přistál v Novém světě. Dva jeho námořníci přivezli tabák do Španělska, kde pak udivovali své spoluobčany novým zvykem - kouřením. Netrvalo to ale dlouho a oba se ocitli v nesnázích.
18.5.2006, Simona Grygárková
Životodárná energie
Získejte novou energii ze správné stravy a nedovolte jí z vašeho těla uniknout. Naučíme-li se energii čchi „dotovat“ ze získaných zdrojů, pak náš vrozený „koláč“ vitální energie čchi zůstane dlouho veliký.
16.5.2006, Doris Danielová
Potápění – adrenalinový zážitek i poznání jiného světa
Potápění představuje ideální spojení fyzické činnosti se smyslovým, zejména vizuálním, prožitkem. Pozorování podmořského světa lze přirovnat ke sledování hvězdné oblohy. Ovšem s tím rozdílem, že potápěči musí projevit mnohem větší fyzickou zdatnost než hvězdáři.
15.5.2006, Marek Numerato
Biorytmy a náš organismus II
Zajímá vás, proč se nejvíce dětí rodí ráno? Nebo jaký vliv má světlo na výskyt různých nemocí? Chceme-li se svému organismu zavděčit, buďme za světla aktivní a za tmy odpočívejme.
12.5.2006, Simona Grygárková
Domácí medicína z cibule
Objevili jste již nepřeberné léčivé účinky cibule? Trápí vás chřipka, kašel či vysoký tlak? Připravte si doma snadno a rychle léky z cibule.
11.5.2006, Zuzana Chromá
Co musí zvládnout "Železný muž"?
Vícebojařská odvětví jsou pořádným testem tělesné kondice. Pětiboj, desetiboj anebo klasický triatlon se však nemůže vyrovnat nárokům závodu Ironman, který se jezdí, běhá a plave na Havajských ostrovech.
10.5.2006, Marek Numerato
V rytmu biorytmů I
Pravidelné rytmy tvoří základ života na Zemi. Přesto je člověk schopen žít navzdory základnímu vzorci své existence a přitom ho s dalekosáhlými následky potlačovat.
5.5.2006, Simona Grygárková
Jak vycházet se sluncem v dobrém
Ležet v trávě a usmívat se do slunce... Koukat na modrou oblohu a pozorovat mraky... Kolik je na světě lepších věcí? Slunce většině z nás zlepšuje náladu. Jen se to s ním nesmí přehnat, což ale vlastně platí u všech příjemných prožitků...
4.5.2006, Simona Grygárková
Pět prvků a pět etap lidského života
Základem vyrovnanosti a zdraví je, aby v našem jídelníčku i věcech, kterými jsme obklopeni, v našich citech a podobně, byla neustále rovnováha přítomnosti takzvaných pěti prvků.
3.5.2006, Doris Danielová
Nastartujte den snídaní, která vám dodá energii
Pokud ráno vstáváte na poslední chvíli a vyběhnete z domu pouze s houskou v ruce, škodíte svému zdraví. Vydatná snídaně vám totiž dodá energii na celý den a navíc pomůže zlepšit vaši psychickou kondici. Ne nadarmo se říká, že snídani máš sníst sám a o oběd se rozdělit s přítelem... :-)
27.4.2006, Simona Polcarová
Sport dnes: Dokaž, že to dokážeš!
Motivem fyzických výkonů je čím dál častěji snaha člověka posunout hranici vlastních možností. Typickým příkladem těchto podnětů je triatlon nebo vytrvalostní běhy v extrémních podmínkách. Cílem těchto sportů již není zúčastnit se ani zvítězit, ale „dokázat to“.
25.4.2006, Marek Numerato
Tipy na jarní očistu organismu
Na loukách i zahradách se začínají zelenat mladé rostlinky. Nejlepší čas spojit víkendovou procházku se sběrem výhonků kopřiv, pampelišek nebo sedmikásek! Nápoje i pokrmy z nich pročistí váš organismus a rozproudí ve vašem těle energii.
21.4.2006, Simona Grygárková, Doris Danielová
Jedy, které máme tak rádi II. - Alkohol
Alkohol je dobrý tehdy, když potřebujeme něco zapít - ať už je to příjemné nebo zlé. Ovšem pozor, kdy něco zapíjíme moc dlouho, tak se v alkoholu jen utápíme.
18.4.2006, Simona Grygárková
Jin a jang - jak žít v harmonii?
Protiklady jsou jako rub a líc téže mince - ač jsou si opakem, dohromady tvoří vyvážený celek. Jin a jang jsou totéž - a když se naučíme udržovat je v rovnováze, náš život bude po všech stránkách harmonický.
13.4.2006, Doris Danielová
Jedy, které máme tak rádi - kávová euforie!
Také si bez ranního šálku kávy připadáte "nepoužitelní"? Zajímá vás, jak tento životabudič funguje? Káva v nás vytváří náhlý pocit pohody a čilosti tím, že mobilizuje náš mechanismus rezerv pro případ nouze. A to má i svá výrazná proti...
10.4.2006, Simona Grygárková
Jandova trnitá cesta za vítězstvím
Jakub Janda letos jako první český skokan na lyžích dosáhl celkového vítězství ve Světovém poháru. Jeho cesta k úspěchu však nevedla růžovým sadem. I v budoucnu na Jakuba čeká řada překážek, se kterými se bude muset poprat.
7.4.2006, Marek Numerato
Nenechte se ošálit prvním jarním sluncem
Zrádný jarní vzduch, neříká se nadarmo. Sluníčko svítí, ze skříně vytáhneme kraťasy a jdeme na zmrzlinu... Ovšem snadno se nám může stát, že po takovém "rozjaření" ulehneme s nachlazením. Přečtěte si, jak si užít jaro ve zdraví!
5.4.2006, Doris Danielová
Platili byste svému lékaři za to, že jste zdraví?
Ve starověké Číně byli lékaři placeni ne za léčbu nemocného, ale za to, že jejich klienti jsou zcela zdrávi. Dozvíte se, jak dokázali poznat nemoc v prvopočátku na základě pulzové diagnostiky. Co vše z pulzu dokázali vyčíst?
3.4.2006, Doris Danielová
Principy tradiční čínské medicíny
TCM vznikla jako nedílná součást filozoficko-vědních systémů starověké Číny, jež nás učí, že člověk se má soustředit na upevnění svého vnitřního klidu, žít harmonicky a bez extrémů, což mu přinese trvalý pocit štěstí.
30.3.2006, Doris Danielová
Dopřejme svému tělu jarní úklid
Jelikož letošní dlouhá zima naše organismy totálně vyčerpala, chybí nám energie, vitamíny, minerály a mnohým i slunce v duši, je pravý čas tělo nastartovat a hlavně doplnit vše, co nám chybí.
28.3.2006, Simona Grygárková
Vše, co jste chtěli vědět o čaji
Pod názvem „čaj“ si skutečný milec a znalec čajové kultury představí pouze to, co čaj skutečně je – a sice výluh z lístků čajovníku. Váháte, čím se liší čaj zelený, žlutý, bílý a černý? V dnešním článku se to dozvíte!
20.3.2006, Doris Danielová
Jak skloubit vědeckou a tradiční medicínu?
Kdy je vhodné užívat postupů vědecké medicíny? Na jejím poli bylo dosaženo skvělých úspěchů, a proto cílem medicíny 21. století by měla být souhra medicíny vědecké a alternativní.
14.3.2006, Doris Danielová
Jak budeme vzpomínat na letošní olympiádu?
Dvacáté zimní olympijské hry v Turíně skončily. Přímí účastníci sportovní akce si pořadatelství Piemonťanů příliš nepochvalovali. Dojem kazil nepořádek, bahno, nedodělané ubytovací prostory i závodiště.
8.3.2006, Marek Numerato
S kulatým nesmyslem kamarádí i holky
Část žen neskrývá svoji nenávist k nejpopulárnějšímu sportu. Právě s fotbalem totiž mnohdy bojují o místo v srdcích mužů. Ale výjimkou nejsou ani zástupkyně něžného pohlaví, které se fotbalu aktivně věnují.
1.3.2006, Marek Numerato
Turín, město nejen olympijské
Pořadatelským městem zimních olympijských her v tomto roce se stal italský Turín. Předpokladem hostitelství vrcholové sportovní akce je samozřejmě vybudování rozsáhlé infrastruktury, která do regionu naláká kromě sportovců a fanoušků i turisty.
28.2.2006, Marek Numerato
Tipy na zimní dovolenou na Slovensku
Tatry našince vždycky lákaly nejen díky nadmořské výšce, ale i čerstvému vzduchu a bohatství léčivých pramenů na úpatí hor. Nabízejí ideální podmínky pro lyžování, které si ještě můžete zpestřit termálními koupelemi.
24.2.2006, Simona Polcarová